شلیته

طراحی ربات‌های فروش

ربات‌های فروشی که توسط تیم شلیته در تلگرام برای شما طراحی و ساخته می‌شود، سبب افزایش فروش شما خواهد شد.

به عنوان یک بنیانگذار استارت آ و صاحب کسب و کار کوچک، نمی توانید وقت خود را صرف پر کردن پاسخگویی به خطوط فروش خود کنید. اکنون به مشتریان نیاز دارید تا بتوانید فوراً شروع به ایجاد بازگشت سرمایه (ROI) کنید.
اما چگونه می توانید بدون استخدام یک تیم فروش بزرگ، جذب مشتری را به سرعت افزایش دهید؟
آسان است با ربات فروش.
راه اندازی و بهینه سازی ربات فروش آسان است تا تیم فروش شما بتواند تقویت مورد نیاز خود را دریافت کند. دریابید که چگونه آنها می توانند نتایج مورد نظر شما را با قیمتی که بودجه شما را از بین نبرد به دست آورند.

درخواست ارائه خدمت

ربات فروش چیست؟

 Salesbot افزودنی فوق‌ العاده برای هر فروش یا تلاش بازاریابی مبتنی بر پیام‌رسان شرکت شما است. طیف گسترده ای از عملکردها به Salesbot اجازه می دهد تا اولین قدم هایی را که مشتریان شما در هنگام تماس با شما از طریق پیام رسان برمی دارند انجام دهد. برای شروع نیازی به مهارت های کدنویسی ندارد – به لطف رابط بصری.
Salesbot می‌تواند اقداماتی را درباره مخاطبین انجام دهد، به طور خودکار در چت‌ها پاسخ دهد، از پردازش زبان طبیعی (NLP) برای تعیین هدف کاربر و موارد دیگر استفاده کند. از تمام پیام رسان های موجود پشتیبانی می کند. اما متاسفانه ارسال پیام با دکمه در واتس اپ در حال حاضر پشتیبانی نمی شود. با این حال، همه چیز عالی کار می کند!
ربات ها برنامه های نرم افزاری ساده ای هستند که می توانند طیف وسیعی از وظایف را به صورت خودکار انجام دهند. استارت ‌آپ‌ها اغلب از چت‌ بات‌ها برای کارهای فروش خود استفاده می‌کنند، زیرا برای شروع مکالمه، پرسیدن سؤال و جمع ‌آوری اطلاعات تماس ایده ‌آل هستند.
از آنجایی که ربات‌های فروش بسیار متنوع هستند، می‌توانند در کانال‌های موجود شما، جایی که مشتریان بالقوه شما در حال حاضر هستند، فعالیت کنند. این بدان معناست که می توانید به طور یکپارچه با مشتریان بالقوه در وب سایت خود یا در کانال های رسانه های اجتماعی انتخاب شده ارتباط برقرار کنید.

 

5 دلیل برای اینکه کسب‌و کار شما به یک ربات فروش نیاز دارد

 

آیا واقعا ارزش سرمایه گذاری در یک ربات فروش را دارد؟ بیایید به برخی از بزرگترین مزایا برای استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک نگاه کنیم.

 1. آنها کم هزینه هستند

لازم نیست ربات فروش گران باشد، به خصوص در مقایسه با هزینه استخدام یک انسان برای مدیریت کارهای مشابه. در واقع، یک ربات فروش اولیه می تواند کاملا رایگان باشد. تنها چیزی که برای راه اندازی آن نیاز دارید کمی زمان و دانش فنی است.
حتی اگر به یک ربات فروش پیشرفته‌تر نیاز دارید، تنها هزینه شما یک هزینه نرم‌ افزاری ماهانه است که از 100 دلار شروع می‌شود. برای یک ربات فروش کاملا سفارشی، قیمت گذاری برای توسعه دهندگان معمولاً از چند صد دلار در ماه شروع می شود.

 

2. آنها در وقت شما صرفه جویی می کنند

 

اگر شما یک استارتاپ یا یک کسب و کار کوچک را اداره کنید، به احتمال زیاد تیم شما کوچک است. هزاران کار ارزشمند وجود دارد که تیم شما می تواند انجام دهد – مانند کشف چگونگی جذب سرمایه گذاران یا تهیه یک استراتژی بازاریابی اثرگذار.
هر زمان که یک کار ساده را خودکار می‌کنید، در زمان صرفه‌ جویی می‌کنید و به تیم خود اجازه می‌دهید روی آنچه واقعاً مهم است تمرکز کند. ربات‌های فروش در اتوماسیون عالی هستند و برای کمک به تیم شما در کار موثرتر طراحی شده‌اند.

3. آنها به شما در مقایسه و ارزیابی کردن کمک می کنند

آیا باید به سرعت به اهداف بلند پروازانه برسید؟ اگر یک جدول زمانی تسریع شده دارید، باید عملیات را زمان بندی کنید و جذب مشتری را عملاً یک شبه بهبود بخشید. یک تیم از کارمندان ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد تا به طور موثر آموزش ببینند.
با این حال، چت ربات‌های فروش می‌توانند هر تعداد مشتری بالقوه را به طور همزمان مدیریت کنند، خواه یک یا 1000 بازدیدکننده سایت داشته باشید. این بدان معناست که شما می توانید فوراً میزان جذب را افزایش دهید، بدون اینکه نیاز به افزایش قابل توجهی در استخدام داشته باشید.

4. شما می توانید آنها را سفارشی کنید

مطمئنا، اکثر ربات‌های فروش می‌توانند حداقل چند کار رایج را انجام دهند. اما این بدان معنا نیست که همه آنها کپی‌هایی از یکدیگر هستند.
راه های بی شماری برای منحصر به فرد کردن شما وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید آن را طوری برنامه‌ ریزی کنید که دقیقاً وظایف مورد نیاز خود را انجام دهد، از جمله همراستایی آن با فرآیند صلاحیت اصلی خود. همچنین می توانید با دادن نام و آواتار روی ربات فروش خود مهر برند خود را بگذارید.

 

5. آنها از تیم فروش انسانی شما حمایت می کنند

 

ربات فروش می توانند کارهای زیادی انجام دهند. اما تعداد کمی از کسب و کارها از آنها برای خودکار سازی کامل فرآیند فروش استفاده می کنند.
در عوض، ربات‌ها به راحتی با تیم‌های فروش ماهر ادغام می‌شوند و اتوماسیون را با لمس شخصی متعادل می‌کنند. برای مثال، آنها می‌توانند گزینه‌های واجد شرایط را در کنار هم قرار دهند تا تیم فروش شما بتواند معامله را امضا کند.

درخواست ارائه خدمت

 4 وظیفه برای واگذاری به یک ربات فروش

واقعاً یک ربات فروش چقدر می تواند مفید باشد؟ یک ربات فروش می تواند تعداد زیادی کار را از شما دور کند و زمان ارزشمندی را برای تیم شما آزاد کند.

1. به سوالات پاسخ دهید

آیا مشتریان بالقوه شما سوالات مشابه زیادی در مورد سطوح، قیمت گذاری یا فرآیندها دارند؟ شما می توانید یک ربات چت فروش ایجاد کنید که بتواند این سوالات درک کند و پاسخ های ساده ای ارائه دهد.
چرا فوق ‌العاده است: می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مشتریان بالقوه اطلاعات مورد نیاز خود را قبل از مشارکت دادن تیم فروش خود دارند.

2. تامین منابع

 آیا متوجه شده اید که چرخه فروش شما کمی طولانی تر از چیزی است که می خواهید؟ شما می توانید رباتی ایجاد کنید که می تواند درباره بازدیدکنندگان وب سایت اطلاعات بیشتری کسب کند و آنها را تشویق کند تا منابعی را برای هدایت تحقیقات خود بررسی کنند.
چرا فوق‌ العاده است: با منابع مناسب، می‌توانید مشتریان را با کارآمدی بیشتری هدایت کنید.

3. جمع آوری اطلاعات

آیا می خواهید راهی آسان برای پیگیری مشتریان بالقوه پس از ترک سایت شما داشته باشید؟ شما می توانید یک ربات فروش برای جمع آوری و پردازش اطلاعات تماس مانند نام، شماره تلفن و آدرس ایمیل طراحی کنید.
چرا فوق‌العاده است: می‌توانید از از دست دادن مشتریان بالقوه خودداری کنید و همزمان با افزایش نرخ تبدیل، به پرورش کسب و کار به طور مؤثرتری شروع کنید.

4. واجد شرایط بودن مشتریان بالقوه

آیا تیم فروش شما زمان زیادی را صرف برنامه ریزی به صورت دستی می کند؟ می‌توانید یک ربات فروش را برنامه‌ ریزی کنید تا سؤالات کلیدی بپرسد و تأیید کند که آیا بازدیدکنندگان سایت واقعاً برای کسب و کار شما مناسب هستند یا خیر.
چرا فوق‌ العاده است: تیم فروش شما می‌تواند از اتلاف وقت برای مشتریان بالقوه‌ای که تبدیل نمی‌شوند جلوگیری کند و در عوض شروع به دریافت اطلاعات بیشتر از افراد واجد شرایط فروش (SQL) کند.

3 راه برای راه اندازی ربات فروش

 ایجاد یک ربات فروش آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید، به خصوص اگر می خواهید یک نسخه اولیه را توسعه دهید. برای شروع یکی از سه گزینه زیر را انتخاب کنید.

1. از مجموعه ابزار موجود خود استفاده کنید

اگر می خواهید هزینه ها را پایین نگه دارید و مجموعه ابزار خود را ساده کنید، از پلتفرمی استفاده کنید که در حال حاضر بخشی از پشته بازاریابی شما است. بسیاری از ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برای استارت‌ آپ‌ها، گزینه‌های ربات فروش ساده‌ای دارند که به راحتی با سایت شما ادغام می‌شوند.
برای رفتن به این مسیر لازم نیست برنامه نویس باشید. اما برای یادگیری ابزار و راه اندازی و تست ربات به زمان نیاز دارید.

2. در نرم افزار DIY سرمایه گذاری کنید

وقتی چیزی کمی پیشرفته‌تر می‌خواهید، به جای آن یک سازنده اختصاصی چت بات را در نظر بگیرید. برخی از این ابزارها حتی گزینه های تخصصی برای ربات فروش دارند تا بتوانید به راحتی یک قیف ایجاد کنید.
اگر از یک سازنده چت ربات DIY استفاده می کنید، به تخصص فنی نیاز دارید. با این حال، لازم نیست چیزی را از ابتدا بسازید یا به هیچ زبان برنامه نویسی مسلط باشید.

3. یک توسعه دهنده چت بات استخدام کنید

زمانی که به یک ربات چت فروش کاملا سفارشی نیاز دارید یا می‌خواهید عملکردی داشته باشید که ابزارهای ساده‌تر ارائه نمی‌دهند، به جای آن یک توسعه ‌دهنده استخدام کنید. یک توسعه دهنده باتجربه می تواند چیزی را ایجاد کند که کاملاً نیازهای شما را برآورده کند، از جمله راه اندازی اقدامات، ایجاد کتابخانه های اطلاعات و توسعه فیلتر های موفق.
توسعه دهندگان تمایل دارند بسیار گران تر از ابزارهای DIY باشند. اما آنها کل فرآیند را از ابتدا تا انتها انجام می دهند و در زمان و مشکلات شما صرفه جویی می کنند.

درخواست ارائه خدمت

5 ابزار برای دریافت ربات فروش

اگر منابع یا مهارت های فنی محدودی دارید، همچنان می توانید به راحتی یک ربات فروش برای سایت یا صفحات رسانه های اجتماعی خود دریافت کنید. به برخی از بهترین منابع نگاهی بیندازید:
• ChatBot : این ابزار تماس های فروش را زمان بندی می کند، سرنخ ها را واجد شرایط می کند و با CRM شما یکپارچه می شود. همچنین می تواند با تیم شما در زمان واقعی کار کند تا یک تماس انسانی را ارائه دهد.
• HubSpot : با این CRM، می توانید از بین ده ها ربات فروش از پیش ساخته شده انتخاب کنید یا ربات فروش سفارشی خود را برای سایت یا کانال های اجتماعی خود ایجاد کنید.
• اینترکام : این ابزار مکالمات را بر اساس اقدامات بازدیدکنندگان سایت آغاز می کند. از قوانین مسیریابی پیچیده پشتیبانی می کند و به راحتی با تیم فروش شما ادغام می شود.
• MobileMonkey : با استفاده از این ابزار می‌توانید در چند ثانیه اطلاعات را بگیرید و واجد شرایط شوید. همچنین می‌توانید کمپین‌هایی را برای رشد خودکار مشتریان بالقوه راه‌ اندازی کنید.
• ZoomInfo : این ابزار تجربه‌های چت مناسبی را بر اساس اقدامات کاربران ایجاد می‌کند. همچنین جلسات و دموها را برنامه ریزی می کند تا در وقت ارزشمند تیم شما صرفه جویی کند.
در نهایت، هر چه بیشتر وقت تیم خود را برای تمرکز بر فعالیت های استراتژیک آزاد کنید، می توانید ارزش بیشتری برای کسب و کار خود ایجاد کنید. با استفاده از ربات‌ فروش، می‌توانید کارهای ساده را خودکار کنید، دسترسی را افزایش دهید و بازاریابی کسب و کار شما را بهبود بخشد.

طراحی ربات فروش در ویرایشگر ویژوال

  قبل از شروع کار با ایجاد Salesbot، حتما حداقل یک پلتفرم پیام رسان را متصل کنید.

توجه داشته باشید: اگر می خواهید کد را خودتان بنویسید، روی دکمه View code کلیک کنید. اگر تغییراتی در کد ایجاد کنید، دیگر نمی‌توانید این Salesbot خاص را در ویرایشگر ویژوال باز کنید. با این حال، می توانید کد را ببینید و اگر هیچ تغییری ایجاد نکرده اید، برگردید.
برای شروع ساخت یک ربات فروش، به Chats > Templates & Bot > Salesbots بروید.
اکنون، بیایید اولین Salesbot خود را ایجاد کنیم!
هنگامی که روی دکمه “ایجاد یک ربات جدید” کلیک می کنید، یک پنجره از پیش تنظیم ظاهر می شود. در اینجا می‌توانید یک ربات فروش را که ما برای شما ایجاد کرده‌ایم انتخاب و سفارشی کنید، یا با انتخاب ربات خالی، ربات فروش خود را ایجاد کنید

تنظیمات ربات فروش

بیایید با تنظیمات از پیش تعیین شده شروع کنیم و نگاهی به “ربات ساعات کار” بیندازیم – این ربات فروش زمانی که شما خارج از کار هستید به مشتریان شما پاسخ می دهد.
پس از کلیک بر روی “اعمال”، پنجره ویرایشگر Salesbot باز می شود.
با یک پیش تنظیم، می توانید به سادگی روی «ذخیره و ادامه» کلیک کنید و اگر با فرآیند کسب و کار شما مطابقت دارد، فوراً از Salesbot استفاده کنید.

 • یا آن را بر اساس نیاز خود سفارشی کنید – متن را تغییر دهید، یک مرحله جدید اضافه کنید یا یک مرحله موجود را حذف کنید.
 • به عنوان مثال: ما می خواهیم ساعت 9 صبح را به 10 صبح تغییر دهیم و دکمه “درخواست تماس” را اضافه کنیم و از Salesbot بخواهید که به ما یادآوری کند که پس از بازگشت به دفتر با مشتری تماس بگیریم. برای این کار، Salesbot را تنظیم می کنیم تا شماره تلفن مشتری را با افزودن مرحله بعدی > پیام و تایپ «لطفاً شماره تلفن خود را ارائه دهید» درخواست کند.
 • سپس، ما پاسخ مشتری را تأیید می کنیم. در این صورت می‌خواهیم مطمئن شویم که شماره تلفن ارائه شده است، بنابراین به مسیر Add action > Validation > If Client’s message حاوی phone می‌رویم.
 • در نهایت، Salesbot یک ربات را برای ما راه‌اندازی می‌کند، که می‌توان آن را با فشار دادن Add next step > Action > Add task تنظیم کرد و سپس Salesbot را با کلیک کردن روی Add next step > Stop the bot متوقف می‌کنیم .
 • ساخت ربات فروش از ابتدا
  اگر می‌خواهید Salesbot خود را بسازید، به بالای پنجره Salesbot از پیش تنظیم شده بروید، «Blank bot» را انتخاب کنید و روی «شروع از ابتدا» کلیک کنید.
 • اکنون می‌توانید گام‌های منطقی Salesbot خود را بر اساس مکالمه‌ای که می‌خواهید مشتریانتان با آن داشته باشند، شکل دهید.
  برای افزودن مرحله Salesbot روی مرحله ای که برای شما مناسب است کلیک کنید و پارامترهای مورد نیاز را وارد کنید. با کلیک بر روی دکمه “…” در گوشه سمت راست بالای پنجره عمل به شما امکان می دهد نام اقدام را تغییر دهید، کپی یا حذف کنید.
 • می توانید پیوند بین مراحل Salesbot را با فشار دادن روی نقطه اتصال و جدا کردن آن حذف کنید.
 • توقف Salesbot آخرین مرحله است. پس از رسیدن به آن، Salesbot کار خود را متوقف می کند، مگر اینکه ساختار مراحل Salesbot به صورت تکراری پیکربندی شده باشد.
  توجه داشته باشید: هر مرحله Salesbot شماره مخصوص به خود را دارد. بهتر است دنباله را به ترتیب پیشرونده ساختار دهید. به عنوان مثال: مرحله 1، مرحله 2، مرحله 3، و غیره.
  چگونه خودتان یک ربات فروش را کدنویسی کنید
  Salesbot بیشتر از چیزی است که می توان در ویرایشگر تصویری ساخت. شما به راحتی می توانید آن را خودتان کدنویسی کنید، آن را مطابق با نیاز خود بسازید و با عملکرد آن بازی کنید! با انعطاف پذیری عالی خود، می‌تواند کسب‌ و کار شما را کاملاً تغییر دهد. آیا می خواهید درباره کارهایی که می توانید با Salesbot انجام دهید بیشتر بدانید؟ پایگاه دانش توسعه دهندگان ما را بررسی کنید .
  پس از آماده شدن Salesbot، گزینه Save & Continue را برای ذخیره آن انتخاب کنید. پس از کلیک بر روی دکمه، یک پنجره جدید به نام “تنظیم تریگر” روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود و در آنجا می توانید منطق ه‍ را پیکربندی کنید.
  همچنین می‌توانید ساعت‌های فعال را برای Salesbot خود تنظیم کنید و پیام‌هایی را که ارسال می‌کند بدون پاسخ علامت گذاری کنید تا راحت‌تر به مکالمه برسید. اطلاعات دقیق در مورد تنظیم Salesbot خود را می توانید در پیکربندی تنظیمات Salesbot پیدا کنید.

ویژگی‌های یک ربات فروش خوب

Salesbot را می توان برای اهداف مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال، ما (amoCRM) از Salesbot خود برای ثبت نام افراد برای کنفرانس amoCONF استفاده کردیم . Salesbot آدرس ایمیل و شماره تلفن شرکت کننده را درخواست کرد و همچنین سایر اتوماسیون‌ها را در خط دیجیتال انجام داد. ما از Salesbot برای توزیع کتاب خود درباره فروش مبتنی بر پیام رسان به نام « تحویل شده» برای مشتریان علاقه‌ مندمان استفاده کردیم. تنها محدودیت استفاده از Salesbot تخیل شماست. Salesbot ابزاری است که می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود را اداره کنید و مشتریان خود را با خودکار مدیریت کنید، در حالی که می توانید آرامش داشته باشید و از زندگی خود لذت ببرید.

از بسیاری جهات، نحوه انجام کسب و کار ما امروزه مدلی از کارایی و راحتی است – مردم به وب سایت های ما می آیند و ما به آنها می فروشیم.

این تعامل به طور فزاینده ای از طریق چت زنده انجام می شود ، و در Intercom، ما تلاش می کنیم این تعاملات را تا حد امکان شخصی کنیم. با این حال، همانطور که این شیوه کسب و کار تکامل یافته است، دو واقعیت اجتناب ناپذیر وجود دارد که گاهی اوقات ترجیح می دهیم نادیده بگیریم.

• اول، مشتریان و مشتریان بالقوه برای چت از وب سایت شما بازدید نمی کنند، آنها می آیند تا کاری را انجام دهند – آنها می خواهند چیزی بخرند یا مشکلی را حل کنند یا پاسخی دریافت کنند. آنها می خواهند، به طور خلاصه، برخی از اقدامات را انجام دهند، و با این حال اغلب اوقات وقت خود را صرف ارائه اطلاعات در مورد خود و وضعیت خود بدون دریافت راه حل رضایت بخش می کنند.

• دوم، تیم های فروش زمان زیادی را صرف انجام کارهای پرزحمت و تکراری می کنند که همیشه اثربخش نیست. ما دنبال مشتریان بالقوه می‌گردیم و سعی می‌کنیم آنها را واجد شرایط کنیم، زمان زیادی را صرف رزرو جلسات و ارائه دمو می‌کنیم، زمان بسیار زیادی صرف می‌کنیم که صرفاً تلاش کنیم تا یک بحث مبتنی بر ارزش در تاریخ بعدی اتفاق بیفتد.

ایجاد بهترین تعاملات

در Intercom، ما شخصی سازی کسب و کار اینترنتی را بسیار بیشتر از وارد کردن شخصیت خود به تعاملات آنلاین خود می دانیم. این در مورد این است که مطمئن شوید هر دو طرف، مشتریان و تیم های فروش ، می توانند بهترین نتایج را از هر تعاملی در سریع ترین زمان ممکن به دست آورند ، تا بتوانند وقت خود را صرف انجام کارهای با ارزش واقعی کنند.

به طور موثر، بیشتر ربات ها فقط یک فرم آراسته هستند

حقیقت این است که چت ربات‌ها از چیزی رنج برده‌اند که من دوست دارم آن را «مشکل آخرین مایل» برای فروش بگذارم: بیشتر ربات‌ها در جمع‌آوری اطلاعات خوب بوده‌اند، اما لزوماً در انجام کاری با آن خوب عمل نمی‌کنند. به طور موثر، بیشتر ربات ها فقط یک فرم آراسته هستند.

هنگامی که این اطلاعات جمع آوری شد، معمولاً به یک انسان نیاز دارد که از انجام اقدامات مناسب، فراتر از اساسی ترین نتایج، اطمینان حاصل کند. این امر مستلزم آن است که یک انسان تجزیه و تحلیل کند، اقدام کند، قدم نهایی را بردارد و نتیجه دلخواه مشتری یا رهبر را تکمیل کند.

به ناچار، فروشنده این کار را پس از خروج مشتری از وب سایت شما و پس از فروکش کردن لحظه بالاترین قصد انجام می دهد.

یک ربات فروش خوب باید خود اطلاعات را ارزیابی کند و صرفا یک فرم نباشد.

تعریف مجدد چرخه فروش

این چیزی بیش از یک تغییر در نحوه تعامل کسب و کارها با مشتریان است – این یک پایه جدید بهره وری است. کسب‌ و کارهایی که از ربات‌ها استفاده نمی‌کنند، و راه‌های بهتری برای استفاده از وقت کارمندان خود پیدا نمی‌کنند، عقب خواهند ماند.

در نهایت، ترکیب ربات‌های سفارشی با برنامه‌های مسنجر نه تنها چرخه فروش را تسریع می‌کند، بلکه کل فرآیند فروش را تغییر می‌دهد.

• برای مشتریان، آنها فوراً چیزهای بیشتری را دریافت خواهند کرد – نه صرفاً ارائه اطلاعات، بلکه انجام کاری.

• و برای تیم‌های فروش، ربات فروش زمان و منابع خود را در حوزه‌هایی از چرخه فروش به کار می گیرد که فقط یک انسان می‌تواند آن‌ها را مدیریت کند.

این یک پایه جدید بهره وری است

من فکر می‌کنم برای مدت طولانی، همه ما پذیرفته‌ایم که چرخه فروش شامل تلاش برای جلب توجه مشتری، جمع‌ آوری اطلاعات ساده، انجام کارهای اساسی است که به آرامی شما را به کار با تأثیرگذاری بالا نزدیک‌تر می‌کند.

اما اگر یک ربات فروش بتواند این کار را برای شما انجام دهد چه؟ اگر بتوانید با کار پر تاثیر شروع کنید چه؟