شلیته

طراحی سایت شخصی

شلیته تمام چیزهایی را که می‌خواهید برای شما دارد؛ هر آن چیزی که برند شما برای دیده شدن به آن نیاز دارد…

 7 مرحله برای ایجاد یک وب سایت شخصی در سال 2022

چه برای یک شغل جدید درخواست دهید، چه بخواهید تجربه و تخصص خود را با مخاطبان بیشتری به اشتراک بگذارید، ایجاد یک وب سایت شخصی مهم است. بسیاری از موقعیت‌های شغلی اغلب اکنون درخواست یک نمونه کار آنلاین می‌کنند – به علاوه، این سایت‌ها راهی جذاب برای نشان دادن اینکه چه کسی هستید و همچنین کارهایی که می‌توانید انجام دهید هستند.

امروزه با تعداد زیادی وب سایت شخصی آنلاین، ممکن است از خود بپرسید که چگونه از دیگران متمایز شوید – اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم! از شروع و تعیین ذ تا دیده شدن وب سایت شخصی شما، ما 7 مرحله را برای شروع شما ذکر کرده‌ایم.

درخواست ارائه خدمت

فهرست این مقاله

 1. یک هدف مشخص برای سایت شخصی خود مشخص نمایید
 2. خرید یک نام دامنه
 3. یک سایت ساز را انتخاب کنید
 4. الگویی را که دوست دارید پیدا کنید
 5. محتوای وب سایت خود را اضافه کنید
 6. برنامه‌ها را نصب کنید
 7. دیده شدن وب سایت شما
 8. خلاصه و نتیجه گیری نحوه راه اندازی یک سایت شخصی
  • یک هدف مشخص برای سایت شخصی خود مشخص نمایید

قبل از شروع به فکر کردن در مورد محتوا و آنچه باید بنویسید، لازم است که اهدافی را برای وب سایت شخصی خود بیان کنید. چرا یک سایت را ایجاد می‌کنید، و می‌خواهید به چه چیزی برسید؟

بسیاری از مردم اغلب بر تلاش برای ایجاد حضور در رسانه‌های اجتماعی تمرکز می‌کنند، اما به همان اندازه مهم است که ابتدا در مورد هدف وب سایت شخصی خود تصمیم بگیرید – این امر سپس محتوایی را که در کانال‌های دیگر به اشتراک می‌گذارید، مشخص می‌کند.

در اینجا چند مورد وجود دارد که ابتدا باید به آنها فکر کنید:

 • مخاطب هدف شما قرار است چه کسانی باشند؟ چگونه به آنها وصل خواهید شد؟
 • لحن صدای خویش را مد نظر قرار دهید – چگونه قصد دارید به وسیله‌ی دیگران درک شوید؟ برند شما چه هویتی دارد؟
 • چه مهارت‌هایی دارید که شما را متمایز می‌کند؟ کمی تحقیق کنید و در مورد آنچه که می‌توانید ارائه دهید و متمایز با بقیه است، فکر کنید.
 • یک نام دامنه بخرید

 هنگامی که در مورد هدف وب سایت شخصی خود تصمیم گرفتید، وقت آن است که نام دامنه خود را انتخاب کنید. این نام آدرسی برای وب سایت شما است و به بازدیدکنندگان شما کمک می‌کند تا شما را پیدا کنند

اگر این نام را به درستی انتخاب کنید مردم وب سایت شما را همیشه به یاد خواهند آورد – که در مورد درخواست‌های شغلی بسیار مهم است! اگر این یک وب سایت شخصی است، فکر خوبی است که نام خود را درج کنید، اما – اگر در انجام این کار احساس راحتی نمی‌کنید – حداقل مطمئن شوید که چیزی مرتبط با محتوای شما است.

ما توصیه می‌کنیم از ثبت کننده‌های دامنه مانند Domain.com و NameCheap  خریداری کنید ، این ثبت کننده‌ها هزینه سالانه‌ای حدود 10 تا 15 دلار در سال پرداخت دارند.  

 • یک وب سایت ساز را انتخاب کنید

اکنون زمان انتخاب سازنده وب سایت است، جایی که محتوای خود را مدیریت می‌کنید و از میان طیف وسیعی از قالب‌ها می‌توانید وب سایت خود را سفارشی کنید. امروزه گزینه‌های خلاقانه و کاربرپسند زیادی وجود دارد، بنابراین مطمئناً چیزی را پیدا می‌کنید که برای شما مناسب باشد.

در ادامه سه سازنده وب‌ سایت پ را برای راه‌اندازی یک وب‌ سایت شخصی پیشنهاد می‌کنیم:

Squarespace

Squarespace  با قیمت‌هایی در حدود 12 دلار در ماه شروع می‌شود و یک سازنده وب سایت است که برای کمک به مردم در ساخت وب سایت‌های خود و نمایش کارشان، بدون توجه به توانایی فنی‌شان طراحی شده است. این سازنده وبسایت دارای قالب‌های چشمگیری است که برای محتوای بصری عالی هستند، و همچنین ابزارهای موثر SEO  برای کمک به جذب مخاطب برای وب سایت شما نیز دارد. این وب سایت ساز اغلب در میان هنرمندان، عکاسان و کسانی که عاشق طراحی هستند، محبوب است.

Wix

Wix  بسیار مبتدی پسند است. این ارزان‌ترین سازنده وب سایت با قیمت اولیه 14 دلار در ماه نیست، اما به لطف تعداد ویژگی‌هایی که شامل می‌شود، قابلیت‌های زیادی برای پولی که می‌گیرد، ارائه می‌کند. Wix  علاوه بر این دارای بیش از هشتصد قالب برای انتخاب می‌باشد و تمام آن‌ها به طور حرفه‌ای طراحی گشته است.

Weebly

Weebly  یک سازنده وب سایت با کاربری آسان است و صدها قالب دارد که برای انواع مختلف محتوا استفاده می‌شوند. قیمت این وب سایت ساز حدود 6 دلار در ماه است (که ارزان است!)، در حالی که دارای ویژگی‌های داخلی مختلف و فروشگاه برنامه‌ای گسترده است. این مسئله باعث می‌شود که در بین مشاغل کوچک و همچنین کسانی که به دنبال ایجاد سایتی برای نمایش نمونه کارها شخصی خود هستند، این سایت ساز محبوب باشد.

اکنون که سازنده وب سایت خود را انتخاب کرده‌اید، از شما خواسته می‌شود تا میزان هزینه ماهانه خود را انتخاب کنید و مشخصات شخصی و نام دامنه خود را وارد کنید.

 • الگویی را که دوست دارید پیدا کنید

در مرحله بعد، باید الگوی مورد علاقه خود را پیدا کنید – این فرصتی است که می‌توانید کمی به توانایی‌های شخصی خود اضافه کنید. اگر به دلایل حرفه‌ای یا برای نمونه کار یک وب سایت ایجاد می‌کنید، یک وب سایت منحصر به فرد را انتخاب کنید، اما آن نیز باید کاربرپسند و آسان برای موتور جستجو باشد.

مطمئن نیستید که می‌خواهید وب سایت شما چگونه باشد؟ برای الهام گرفتن، سایت‌های دیگر با محتوای مشابه را بررسی کنید، اما – در حالت ایده آل – الگویی را انتخاب نمایید که با نیازهای محتوایی خاص شما انطباق داشته باشد. به این فکر کنید که آیا می‌خواهید یک وب سایت یک صفحه‌ای ایجاد کنید یا یک وب سایت چند صفحه‌ای می‌خواهید.

هنگامی که یک قالب را انتخاب کردید، می‌توانید وب سایت خود را با تصاویر، محتوا و موارد دیگر پر کنید. این قابلیت ممکن است بسته به سازنده‌ای که با آن کار می‌کنید متفاوت باشد، اما سه مورد از موارد دلخواه سفارشی‌سازی به شما ارائه می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد که محتوا را به راحتی منتشر کنید.

درخواست ارائه خدمت

شیوه‌ی کار سفارشی سازی در سه سایت فوق به شرح زیر است:

 • Squarespace تم‌های مدرنی دارد که به آسانی قابل ویرایش و مطابقت با موبایل است.
 • Wix تعدادی تم ارائه می‌شود که می‌توانید آن را سفارشی کنید تا دقیقاً همانطور که می‌خواهید به نظر برسد. این سایت ساز به شما آزادی بیشتری می‌دهد، که برای ایجاد یک وب ‌سایت شخصی ایده آل است، بنابراین می‌توانید واقعاً آن را متعلق به خودتان کنید.
 • Weebly اگر می‌خواهید کار شما دارای قالبی ساده باشد، این سازنده وب سایت برای شما مناسب خواهد بود. شما می‌توانید یک سایت ساده و شیک با ویرایشگر Weebly بسازید، با این حال برخی از افراد این سایت ساز را کمی محدودتر می‌دانند.
 • محتوای سایت خود را اضافه نمایید

اکنون می‌توانید شروع به ایجاد صفحات خود، نوشتن محتوا و ساختن وب سایت خود کنید.

در این قسمت چند نکته برای آغاز نگارش محتوا موجود است :

 • اول محتوای ثابت خود را اضافه نمایید : پیشنهاد می‌کنیم یک صفحه اصلی ، یک صفحه « درباره ما » و یک صفحه «تماس با من» با جزئیات درباره خودتان اضافه نمایید – این صفحه‌ها را پیش از هر چیز دیگری راه‌اندازی نمایید.
 • بهترین عملکرد خود را نشان بدهید: سایت‌ها قادر خواهند بود تحت عنوان یک نمونه کار آنلاین کار نمایند یا نمونه‌هایی از کار را به نمایش بگذارند و به یکدیگر پیوند دهند. در کل بهتر است جمعی از پروژه‌هایی را که به آنها افتخار می‌نمایید اضافه نمایید!
 • Includes testimonials : اعتبار خود را با درج نقل قول از افرادی که با آنها کار کرده‌اید، افزایش دهید. این روش مشابه روشی است که ما یکدیگر را در Linkedin تأیید می‌کنیم، و این یک راه عالی برای اثبات این است که خدمات شما قابل اعتماد است.
 • روی تصاویر بصری تمرکز کنید: حتی اگر در یک صنعت خلاق کار نمی‌کنید، تصاویر بصری وب سایت شما را از همان ابتدا جذاب تر می‌کند.
 • برنامه‌ها را نصب کنید

در ادامه، زمان آن رسیده است که بررسی کنید چگونه می‌توانید قابلیت‌های بیشتری را به وب سایت شخصی خود اضافه کنید. توصیه می‌کنیم همین الان شروع به اضافه کردن برنامه‌هایی کنید که وب سایت شخصی شما را جذاب‌تر می‌کند.

در این قسمت بعضی از برنامه‌های قابل دسترسی به وسیله‌ی هر وب سایت ساز موجود است که امکان دارد برای شما مفید باشد:

 • Squarespace برنامه‌های طراحی خلاقانه و تعدادی برنامه اشتراک‌گذاری را ارائه می‌کند – همه اینها سایت را از نظر بصری جذاب‌تر و کاربرپسندتر می‌کنند. برای سایت‌های شخصی بصری، امکان دارد بخواهید از برنامه‌هایی مثل Outfy استفاده نمایید، تا به شما این امکان را بدهد که طراحی‌های گرافیکی جذابی برای شبکه‌های اجتماعی بسازید و پست‌های شبکه‌های اجتماعی خود را خودکار نمایید.
 • بازار برنامه‌های Wix نیز صدها برنامه برای انتخاب دارد، مانند برنامه دکمه Pinterest Pin It، که برای وب سایت‌های شخصی و اشتراک گذاری اجتماعی عالی است.
 • Weebly همچنین انواع مختلفی از برنامه‌های موثر را از منو داخلی خود ارائه می‌دهد، از جمله فرم‌های تماس آسان، پاپ آپ‌های آسان و چت سریع فیس بوک.
 • دیدن سایت خود

حال، چگونه می‌توانید وب سایت خود را توسط افراد مناسب مشاهده کنید؟ بازاریابی برای موفقیت حیاتی است، بنابراین تلاش برای استراتژی‌های کلیدی به شما کمک می‌کند تا از دیگران متمایز شوید.

خلاصه نکات بازاریابی دیجیتال برای دیده شدن سایت

 سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو): تعدادی از نکات سئو وجود دارد که می‌تواند به بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو کمک کند. به عنوان مثال، شما باید کلمات کلیدی مناسب برای وب سایت خود را پیدا کنید و از آنها در محتوای نوشتاری خود استفاده کنید و نام دامنه‌ای را انتخاب نمایید که به گوگل نشان بدهد سایت شخصی شما چه نوع سایتی است.

 • بازاریابی رسانه‌های اجتماعی: مهم است که حضور خود را در چندین شبکه اجتماعی شروع کنید، بنابراین وب سایت خود را در نمایه‌های اجتماعی خود اضافه کنید، در مورد آن توییت کنید و پست کنید و آن‌ها را با اطلاعات جدید به روز نگه دارید (یا اگر وبلاگ نویسی می‌کنید، محتوای معمولی خود را ارسال کنید).
 • پیوندهای مرتبط را اضافه کنید: قرار دادن پیوندهایی به سایت شخصی خود از نشریات قابل اعتماد و قابل توجه فقط برای تبلیغات مناسب نمی‌باشد بلکه جهت کمک به رتبه بندی سایت شما برای عبارات مرتبط در نتایج موتورهای جستجو هم عالی می‌باشد!
 • • بازاریابی ایمیلی: از یک ابزار انتخاب ایمیل برای دریافت آدرس ایمیل و شروع به برقراری تماس استفاده کنید.
 • خلاصه و نتیجه گیری نحوه راه اندازی یک سایت شخصی

بنابراین، چه برای یک موقعیت شغلی، چه به امید پیشرفت حرفه‌ای یا به اشتراک گذاشتن چیزهای مهم باشد، ایجاد یک وب سایت شخصی تنها در درازمدت به نفع شما خواهد بود.

با کمک ما و کمی تلاش، شما در ایجاد یک وب سایت شخصی منحصر به فرد خواهید بود!

در ادامه مروری بر آن 7 مرحله برای راه اندازی یک وب سایت شخصی خواهیم داشت: 

 • یک هدف واضح برای وب سایت شخصی خود تعیین کنید
 • خرید یک نام دامنه
 • یک سایت ساز را انتخاب کنید
 • الگویی را که به آن علاقه دارید بیابید
 • محتوای وب سایت خود را اضافه کنید
 • برنامه‌ها را نصب کنید
 • دیدن وب سایتتان