شلیته

طراحی سایت چند زبانه

شلیته تمام چیزهایی را که می‌خواهید برای شما دارد؛ هر آن چیزی که برند شما برای دیده شدن به آن نیاز دارد…

چگونه یک وب سایت چند زبانه بسازیم

همان طور که به دنبال گسترش مخاطبان آنلاین خود هستید، ممکن است به ساخت یک وب سایت چند زبانه نیز فکر کرده باشید . سایتی با محتوایی به زبان‌های مختلفی که ارائه می‌کنید، به شما این امکان را می‌دهد که با بازدیدکنندگان خود ارتباط مؤثری برقرار کنید.

دلایل دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید حضور آنلاین چند زبانه داشته باشید. کسب و کار شما ممکن است در یک مقصد توریستی محبوب واقع شده باشد و پتانسیل جذب مشتریان بسیار فراتر از محله، استان یا حتی کشور را داشته باشد.

در این مقاله یاد می‌گیرید که چگونه وب سایتی بسازید که به راحتی برای همه زبان‌ها قابل دسترسی باشد و در مناطق مختلف بومی سازی شود. بنابراین، ما یک راهنمای گام به گام برای کمک به شما برای شروع آماده کرده‌ایم.

درخواست ارائه خدمت

چگونه یک وب سایت چند زبانه بسازیم

  • محتوای وب سایت خود را ترجمه کنید
  • محتوای بصری خود را تطبیق دهید
  • سئوی خود را برای همه زبان‌ها تغییر دهید
  • سایت خود را فعال کنید تا چند زبانه باشد
  • محتوای وب سایت خود را ترجمه کنید

ضروری ترین مؤلفه یک سایت چند زبانه ترجمه است. اگر به زبان‌های دیگری که به سایت خود اضافه می‌کنید صحبت نمی‌کنید، چندین گزینه برای ترجمه محتوای خود دارید.

می‌توانید روی یک مترجم حرفه‌ای سرمایه‌ گذاری کنید، یا می‌توانید از خدمات ترجمه ماشینی برای رفع سریع استفاده کنید، مانند Google Translate.  اگر از دومی استفاده می‌کنید، حتماً محتوای ترجمه ‌شده خود را بازبینی و تصحیح کنید، زیرا تفاوت‌های دستوری یا فرهنگی زیادی وجود دارد که ممکن است در ترجمه رعایت نشود.

Wix Multilingual  به شما این امکان را می‌دهد که از خدمات زبانی قدرتمند Google Translate،  علاوه بر ویرایش دستی ترجمه به صورت مستقیم در ویرایشگر سایت خود، لذت ببرید.

در طول فرآیند ترجمه، مطمئن شوید که هیچ بخشی از آن کپی نداشته باشد، از متن در طراحی صفحه اصلی و منوی خود تا جزئیات خرده فروشی در فروشگاه آنلاین خود را از لحاظ کپی رایت بررسی کنید.

یکی از جزئیات کوچکی که باید در ترجمه‌های خود به آن توجه کنید، تاریخ است. قالب ماه و تاریخ متفاوت بود. دقیقاً می‌دانید که این موضوع چقدر می‌تواند گیج کننده باشد. یا در مورد قالب متعارف تاریخ و زمان برای زبان(های) ثانویه خود تحقیق کنید، یا با نوشتن یک تاریخ کامل، آن را درست کنید.

همان طور که در حال ترجمه محتوای وب سایت خود هستید، ممکن است ببینید که برخی چیزها نمی‌توانند از یک زبان به زبان دیگر منتقل شوند، حتی برای وضوح بیشتر به توضیح بیشتری نیاز دارند.

بنابراین به مراجع فرهنگی توجه کنید. به عنوان مثال، آیا متن دعوت به اقدام خود را با جناس‌های خاص به یک زبان یا کشور اضافه کرده‌اید؟ اول از همه، شما سزاوار یک دور تشویق برای کارتان هستید که به خوبی انجام شده است. دوم، هنگام جابجایی به زبان(های) ثانویه، حتماً عبارات معادل را بیابید یا لحن مشابهی داشته باشید.

درخواست ارائه خدمت

  • محتوای بصری خود را تطبیق دهید
متن تنها عنصری در صفحه شما نیست که می‌توانید آن را «ترجمه کنید». همین مسئله برای تصاویر هم صدق می‌نماید. برای مثال، اگر یک سرویس محلی ارائه می‌دهید و می‌خواهید عکس‌های آن را از سایت‌های سراسر جهان نمایش دهید، می‌توانید تصاویر مورد نیاز را برای مطابقت با زبان منطقه‌ای متن انتخاب کنید.

فرض کنید مجسمه آزادی را در صفحه اصلی خود دارید تا یک نقطه عطف فرهنگی را به تصویر بکشید. ممکن است بخواهید آن تصویر را با برج ایفل برای مخاطبان فرانسوی زبان خود در سایت چند زبانه خود عوض کنید. اگر محتوای بصری خود را بومی سازی کنید، بازدیدکنندگان بین المللی ارتباط بهتری با سایت شما خواهند داشت، زیرا تصاویر دارای معانی مختلفی برای فرهنگ‌های مختلف هستند.

  • سئوی خود را برای همه زبان‌ها تغییر دهید
هنگامی که مرحله ترجمه را کامل کردید، زمان آن فرا رسیده است که مطمئن شوید کار شما با تمام شکوه زبانی آن در سراسر اینترنت یافت می‌شود. این مستلزم بهینه سازی هر یک از صفحات جدید شما برای موتورهای جستجو است.

هر بازار بین المللی عادات جستجوی اینترنتی و نیازهای سئوی خاص خود را دارد. با انجام تحقیقات کلمات کلیدی به زبان جدید خود شروع کنید – و تنظیمات SEO  سایت خود را بر این اساس به روز کنید. به این ترتیب، مشتریان بالقوه‌ای که در وب برای کسب و کار شما به زبان مادری خود جستجو می‌کنند، شانس بیشتری برای ورود به سایت شما خواهند داشت.

  • سایت خود را فعال کنید تا چند زبانه باشد
اکنون که محتوای وب شما کاملاً آماده است، زمان آن رسیده است که به بازدیدکنندگان از همه زبان‌های مختلف اطلاع دهید که می‌توانند به وب ‌سایت شما دسترسی داشته باشند.

استعداد زبانی خود را با منوی زبانی که به راحتی قابل تشخیص است نشان دهید . می‌توانید آن را مطابق میل خود سفارشی کنید و هر زبان را با نمادهای پرچم کوچک، اختصارات نوشتاری یا ترکیبی از این دو نشان دهید تا گزینه‌هایی را که برای انتخاب آن‌ها در دسترس است به کاربران نشان دهید.

پیشنهاد می‌کنیم این تغییر زبان را در پیمایش سر صفحه اصلی خود قرار دهید. حتی می‌توانید از ویژگی‌های انیمیشن ظریف استفاده کنید تا توجه بازدیدکنندگان را به گزینه ترجمه جلب کنید. هرچه بیشتر جستجو کنند، شانس بیشتری برای صفحه‌ای که واقعاً می‌توانند آن را بفهمند، ایجاد می‌کنید.

یک نکته: اگر دو یا سه زبان را ارائه دهید، نمادهای پرچم یا کلمه‌ای که درست در منوی هدر ظاهر می‌شوند عالی خواهند بود. با این حال، اگر برایتان خیلی مهم است، یک منوی کشویی از اختصارات حروف در نظر بگیرید تا از درهم ریختگی جلوگیری کنید.

فرآیند ایجاد یک سایت چند زبانه در ابتدا می‌تواند دلهره آور باشد. با این حال، باور کنید یا نه، هنگامی که یک وب سایت حرفه‌ای به زبان اصلی خود ایجاد کردید، قبلاً یک گام بزرگ در جهت ساده سازی این فرآیند برداشته‌اید. ساختار سایتی که ایجاد کرده‌اید اکنون می‌تواند به عنوان یک نقشه راه به شما کمک کند تا با زبان دوم یا حتی سوم و چهارم سازگار شوید.

نتیجه گیری نهایی درباره طراحی سایت چند زبانه

ممکن است برای پیشرفت کسب و کار خود به ساخت یک وب سایت چند زبانه فکر کرده باشید . سایتی با محتوایی به زبان‌های مختلفی که ارائه می‌کنید، به شما این امکان را می‌دهد که با بازدید کنندگان خود ارتباط مؤثری برقرار کنید.

علاوه بر این،  دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید حضور آنلاین چند زبانه داشته باشید. کسب و کار شما ممکن است در یک مقصد توریستی محبوب واقع شده باشد و پتانسیل جذب مشتریان بسیار فراتر از محله، استان یا حتی کشور را داشته باشد.

به هر حال ما تمام مراحل به وجود آوردن چنین سایتی را در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم. کار چندان سختی نیست.