شلیته

ادمین اینستاگرام

برای مدیریت و افزایش کاربران پیج اینستاگرام خود، به یک ادمین کاربلد و ماهر نیاز خواهید داشت.

ادمین اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد؟

سایت ما در این مقاله قصد دارد به معرفی ادمین تینستاگرام و بررسی ابعاد مختلف آن بپردازد. اگر شما نیز به دنبال اطلاع از وطوایف و تعریف این شغل هستید، پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ی ` ادمین اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد ` را به هیچ وجه از دست ندهید.

درخواست ارائه خدمت

ادمین اینستاگرام کیست و کار و وظیفه او در این شبکه اجتماعی چیست؟ این سوالی است که در بحث پیش رو قصد پاسخ به آن را داریم. احتمالا اطرافیان خود را می‌شناسید که درآمد ماهیانه نسبتا خوبی بدون خروج از منزل دارند و اگر در مورد نوع فعالیت و کارشان بپرسید می‌گویند ادمین پیج اینستاگرام هستند.

در این مقاله قصد داریم با ادمین و نحوه کار او در شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا شویم و اینکه او کیست و چه کار می‌کند و یک ادمین باید چه مهارت‌هایی داشته باشد.

تعریف مدیریت

کلمه Admin  در واقع مخفف کلمه Administrator  می‌باشد. 

به احتمال زیاد اگر در خانه کامپیوتر یا لپ تاپی با ویندوز یا مک دارید، با کلمه admin  زیاد برخورد کرده اید و بارها آن را در قسمت‌های مختلف ویندوز دیده اید. می‌توان گفت در واقع هرکسی که کامپیوتر شخصی، لپ تاپ، گوشی هوشمند یا تبلت داشته باشد ادمین محسوب می‌شود.

منظور از عبارت Administrator در فارسی ادمین است و کلمه ادمین دقیقا به همین معنا به استفاده می‌شود.

ادمین اینستاگرام کیست؟

علاوه بر کلمه ادمین، به احتمال زیاد بارها عبارت وب مستر را شنیده یا دیده اید. معنای کلمه وب مستر مدیر وب سایت است. یعنی فردی که سایت را مدیریت می‌کند. محتوای جدید را منتشر می‌کند، ظاهر سایت را تغییر می‌دهد، باگ‌ها و مشکلات را برطرف می‌کند و به نظرات کاربران سایت پاسخگو است.

یک سایت مثل اینستاگرام چندین وب مستر دارد، بنابراین نمی‌توانید بپرسید ادمین اینستاگرام کیست؟ باید سوال خود را به گونه ای دیگر مطرح کنیم.  هر حساب کاری در اینستاگرام یک پروفایل یا اکانت نامیده می‌شود و هر پروفایل یا اکانت، یک صفحه اینستاگرام است.

مدیر صفحه اینستاگرام

همانطور که در بالا ذکر شد، هر پروفایل در اینستاگرام یک صفحه اختصاصی است. فرقی نمی‌کند صفحه عمومی یا خصوصی باشد، در هر صورت هر پروفایل اینستاگرام یک صفحه منحصر به فرد است.

بدون محدودیت سنی، همه می‌توانند اینستاگرام را روی موبایل خود نصب کرده باشند و یک صفحه اینستاگرام بسازند.

هیچ فرقی بین مردم وجود ندارد و همه به یک اندازه می‌توانند از قابلیت‌ها و امکانات این شبکه اجتماعی استفاده کنند.

حتما تاکنون فیلم‌هایی را تماشا کردید که سبک زندگی متفاوت مردم پولدار را در مقایسه با افراد عادی جامعه نشان می‌دهد و اغلب افراد با سبک زندگی خاص و متفاوت از مردم عادی، کار خود را توسط افراد مورد اعتماد خود انجام می‌دهند. در واقع این افراد، مدیران بخشی از کسب و کار یا حرفه آن‌ها هستند که به علت مشغله کاری به جای آن‌ها کارهایشان را انجام می‌دهند.

در فضای اینستاگرام نیز ادمین تقریباً به همین عملکرد اشاره دارد. این بدان معنی است که افراد پرمشغله مانند بازیگران، صاحبان مشاغل، افراد مشهور و به طور کلی صاحبان صفحه که فعالیت‌های گسترده ای دارند و نمی‌توانند صفحه شلوغ خود را مدیریت نمایند، از آن‌ها تحت عنوان مدیر یا ادمین برای مدیریت استفاده می‌نمایند.

IGA مخفف عبارت Instagram Page Admin است. مدیر یک صفحه اینستاگرام دارای یک سری وظایف است که برای انجام آن‌ها از صاحب صفحه، حقوق می‌گیرد. برای شرح وظایف صفحه ادمین اینستاگرام به ادامه مطلب مراجعه کنید.

درخواست ارائه خدمت

وظایف مدیریت صفحه اینستاگرام

قطعاً با گفتن وظایف ادمین اینستاگرام می‌توان معنای این اصطلاح را بهتر فهمید. با توجه به مطالبی که ذکر شد متوجه شدید که واژه ادمین به معنای مدیر می‌باشد و ادمین در اینستاگرام کسی است که صفحه ای را در این شبکه مدیریت می‌نماید.

اکنون به بررسی وظایف محول شده به مدیر صفحه می‌پردازیم که آنها توسط کارفرما یا صاحب اصلی صفحه تعیین می‌شود.

چنان چه از کاربران فعال اینستاگرام و فالوورهای صفحات افراد معروف در ایران هستید، حتما دیده اید که عبارت “این صفحه به وسیله ادمین مدیریت می‌شود” در بیو صفحه نوشته شده است.

تو می‌توانی در اینستاگرام فعالیت‌های زیر را انجام دهید:

 • قرار دادن یک داستان
 • اشتراک گذاشتن تصویر‌ها و فیلم‌ها
 • آپلود ویدیوهای بیش از یک دقیقه ای در igtv
 • پاسخ دهی به نظرات
 • افزایش فالوور با استفاده از روش‌های مختلف

وظایف کلی ادمین اینستاگرام

 • به اشتراک گذاری محتوا مثل عکس‌ها و فیلم‌ها به طور منظم
 • نگارش شرح یا متنی مطابق با محتوایی که آپلود کرده اید.
 • پاسخ دهی به ارسال دایرکت‌های فرستاده شده
 • پلیه دهی به نظرات پست‌ها
 • حذف کامنت‌هایی با محتوای بی ادبانه و توهین آمیز
 • ارسال یک داستان
 • پاسخ به واکنش‌های داستان‌ها
 • افرایش تعداد لایک پست‌ها
 • افزایش تعداد بازدیدهای ویدیوها
 • راهکارهایی برای افزایش دید
 • افزایش تعداد فالوورهای واقعی
 • ایمن نگه داشتن صفحه و جلوگیری از هک

 

حال می‌خواهیم به موضوع حقوق ادمین پیج اینستاگرام بپردازیم تا در صورت نیاز به ادمین برای صفحه اینستاگرام خود با اطلاعات جامع تری به سمت هدف خود بروید.

میزان حقوق ادمین پیج اینستاگرام

یکی از مهمترین عوامل در تعیین میزان حقوق ادمین در اینستاگرام، موقعیت جغرافیایی است. حقوق ادمین اینستاگرام نیز مانند تمامی مشاغل که در شهری مانند تهران با سایر شهرها متفاوت است، از این قاعده مستثنی نیست و تفاوت بسیار زیادی در حقوق ادمین در تهران با سایر شهرها وجود دارد. حتی این رقم را می‌توان دو برابر کرد، یعنی یک مدیر صفحه اینستاگرام در تهران معادل دو برابر حقوق یک ادمین صفحه اینستاگرام در شهری کوچک حقوق می‌گیرد.

با توجه به توضیحات ارائه شده در این خصوص می‌توان نتیجه گرفت که حداقل حقوق بر اساس پایه مذکور برای وظایف محوله به ادمین به شرح زیر در نظر گرفته شده است:

بارگذاری محتوا و  رعایت نظم

پاسخ مستقیم به پیام‌های دریافتی

حداقل یک عنوان مبتدی بنویسید

حذف نظرات با محتوای توهین‌آمیز

اگر این وظایف گسترده‌تر شود، حقوق ادمین صفحه اینستاگرام نیز افزایش می‌یابد.