شلیته

ایده پردازی تبلیغات

برای دیده شدن و افزایش فروش تنها تبلیفات کافی نیست؛ تبلیغات خلاقانه نیاز است.

تبلیغات چیست؟

سایت ما در این مقاله قصد دارد به معرفی مفهوم تبلیغات و بررسی ابعاد مختلف آن بپردازد. اگر شما نیز به دنبال اطلاع از کاربرد تبلیغات برای خود هستید، پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ی `تبلیغات چیست` را به هیچ وجه از دست ندهید. شما به طور کلی، در این مقاله خواهید آموخت که تبلیغات چیست و از کدام قالب تبلیغاتی و در چه زمانی استفاده کنید.

درخواست ارائه خدمت

تعریف تبلیغات

برای اینکه بفهمیم تبلیغات چیست، ابتدا باید بفهمیم تبلیغات چه معنایی دارد. در تعریف تبلیغات آمده است که صنعتی است که برای جلب توجه عموم به چیزی، معمولاً یک محصول یا خدمات استفاده می‌شود.

در تعریف تبلیغات آمده است که تبلیغات وسیله ارتباطی است که در آن یک محصول، برند یا خدمات به بیننده ارتقا می‌یابد تا علاقه، تعامل و فروش را افزایش دهد. تبلیغات (اغلب به تبلیغات یا تبلیغات کوتاه ) به اشکال مختلف، از کپی گرفته تا ویدیوی تعاملی وجود دارد و امروزه به یکی از ویژگی‌های حیاتی بازار اپلیکیشن تبدیل شده‌اند.

تعریف کلی: تبلیغات وسیله‌ای برای ارتباط با کاربران یک محصول یا خدمات است. تبلیغات پیام‌هایی هستند که توسط کسانی که آن‌ها را ارسال می‌کنند هزینه‌اشان پرداخت می‌شود و هدف آن‌ها اطلاع رسانی یا تأثیرگذاری بر افرادی که آن‌ها را دریافت می‌کنند (طبق تعریف انجمن تبلیغات بریتانیا.).

توضیحات: تبلیغات همیشه وجود دارد، اگرچه ممکن است مردم از آن آگاه نباشند. در جهان امروز، تبلیغات از هر رسانه‌ای جهت رساندن پیام خود استفاده می‌نماید. این کار را از طریق تلویزیون، چاپ (روزنامه‌ها، مجلات، مجلات و غیره)، رادیو، مطبوعات، اینترنت، فروش مستقیم، احتکار، پست، مسابقه، حمایت مالی، پوستر، لباس، رویدادها، رنگ‌ها، صداها، تصاویر و حتی مردم انجام می‌شود. .

صنعت تبلیغات متشکل از شرکت‌هایی است که تبلیغ می‌کنند، آژانس‌هایی که تبلیغات ایجاد می‌کنند، رسانه‌هایی که تبلیغات را منتقل می‌کنند، و مجموعه‌ای از افراد مانند ویرایشگرهای کپی، تجسم‌سازان، مدیران برند، محققان، سران خلاق و طراحان که آن را تا آخرین مایل می‌برند. مشتری یا گیرنده شرکتی که باید خود و/یا محصولاتش را تبلیغ کند، یک آژانس تبلیغاتی استخدام می‌کند. این شرکت در مورد برند، تصاویر آن، ایده‌ال‌ها و ارزش‌های پشت آن، بخش‌های هدف و غیره به آژانس اطلاع رسانی می‌کند. آژانس‌ها ایده‌ها و مفاهیم را جهت به وجود آوردن تصاویر، متن، طرح‌بندی و تم‌ها جهت برقراری ارتباط با کاربر تبدیل می‌نمایند. پس از تایید مشتری، براساس رزرو انجام شده به وسیله‌ی واحد خرید رسانه آژانس، تبلیغات روی آنتن خواهد رفت.

درخواست ارائه خدمت

چرا تبلیغات مهم هستند؟

تبلیغات روشی تضمینی جهت دستیابی به مخاطب می‌باشد. با ایجاد یک تبلیغ جذاب و صرف هزینه کافی برای دستیابی به کاربران هدف، تبلیغات می‌تواند تأثیر فوری بر تجارت داشته باشد. این تأثیر را می‌توان در بهبود تجارت یا افزایش شناخت برند، در میان بسیاری از معیارهای مختلف مشاهده کرد. یک استراتژی تبلیغاتی معمولاً شامل یک KPI برای اندازه گیری این تأثیر است.

تبلیغات درون برنامه‌ای چگونه به نظر می‌رسند؟

تبلیغات درون برنامه‌ای می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله متن، بنر، اعلان‌ها و تبلیغات ویدیویی قبل یا بعد از پخش. چنین تبلیغات ویدیویی به طور معمول حدود ده تا پانزده ثانیه طول می‌کشد (البته می‌توانند متفاوت باشند) و به طور معمول محصول را در طی این مدت به نمایش می‌گذارند. تبلیغات به طور فزاینده‌ای تعاملی می‌شود و تعامل بیشتری را برای کاربران در عصر اسکرول فراهم می‌کند. یکی از این مثال‌ها استفاده از پیوند عمیق می‌باشد ، قابلیتی که به تبلیغ‌کنندگان این اجازه را می‌دهد تا کاربران را به طور مستقیم به یک صفحه نصب با یک کلیک بفرستند. همانطور که CTV همچنان در فضای تبلیغاتی به شهرت می‌رسد، روش‌های خلاقانه و تعاملی جدید نیز پدیدار می‌شوند، از جمله استفاده از کدهای QR برای هدایت کاربران از تلویزیون‌هایشان به منبع تبلیغ در تلفن همراه.

از کدام قالب تبلیغاتی استفاده کنم؟

انتخاب قالب مناسب می‌تواند یک تصمیم قطعی در تبلیغات باشد. بیایید نگاهی به بعضی از معمول‌ترین قالب‌های تبلیغاتی در تبلیغات موبایلی بیندازیم و اینکه چه موقعی می‌توانند اثرگذار باشند.

  • تبلیغات بنری

با تبلیغات بنری، هدف، نمایش یک تصویر و منتظر ماندن کاربران برای مشاهده، کلیک و تبدیل است – ایجاد گرافیک با کیفیت و اجزای ضروری فراخوان برای اقدام (CTA).

  • تبلیغات بینابینی

تبلیغات بینابینی تجربه‌ای تمام صفحه را ارائه می‌کند. هنگامی که کاربران آنقدر به دیدن تبلیغات بنری عادت می‌کنند که دیگر متوجه آن نمی‌شوند، از این موارد می‌توان برای جلوگیری از نادیده گرفتن بنر استفاده کرد. تبلیغات بینابینی همچنین می‌توانند قابل گسترش باشند (معروف به تبلیغات قابل گسترش است) و قبل از اینکه کل صفحه را اشغال کنند به عنوان تبلیغات بنری معمولی شروع به کار کنند.

  • تبلیغات بومی

تبلیغات بومی هنگامی است که تبلیغات متناسب با محیطی که در آن است، طراحی می‌شود. به عنوان مثال، هنگامی که یک برچسب ‘sponsored’ متصل به یک ویدیوی YouTube را مشاهده می‌کنید، این یک تبلیغات بومی در آن پلت فرم خاص است.

  • تبلیغات ویدیویی

همانطور که از نام آنها پیداست، تبلیغات ویدیویی تبلیغاتی در قالب ویدیو هستند. طبق ماهیت خود، تبلیغات ویدیویی یک روش تبلیغاتی محبوب هستند زیرا می‌توانند بسیار جذاب باشند و CTR (نرخ کلیک) عالی را ارائه دهند .

  • تبلیغات قابل پخش

با دادن دسترسی کاربران به گیم پلی تعاملی، تبلیغات قابل پخش به شما این امکان را می‌دهد که قبل از خرید امتحان کنید. این روش به کاربران نگاه محدودی به یک برنامه می‌دهد و نکات برجسته‌ای را ارائه می‌دهد که باید کاربران را مجبور به نصب کند. از آن جهت که کاربران قادر خواهند بود پیش از خرید برنامه، علاقه خود را بسنجند، می‌توان از تبلیغات قابل پخش جهت کاهش نرخ حذف نصب برنامه استفاده نمود.

نتیجه گیری نهایی درباره‌ی تبلیغات

در این مقاله سعی کردیم درباره‌‌ی مفهوم تبلیغات به شما اطلاعاتی را بدهیم و سپس تبلیغات را از ابعاد مختلف به طور کامل و جامع بررسی کردیم.

 

به طور کلی باید اظهار داشت که تبلیغات نوعی وسیله برای ارتباط با کاربران یک محصول یا خدمات است. تبلیغات پیام‌هایی هستند که توسط کسانی که آن‌ها را ارسال می‌کنند هزینه‌اشان پرداخت می‌شود و هدف آن‌ها اطلاع رسانی یا تأثیرگذاری بر افرادی که آن‌ها را دریافت می‌کنند (طبق تعریف انجمن تبلیغات بریتانیا.).

 

در پایان امیدوار هستیم که با خواندن مقاله‌ی `تبلیغات چیست` به تمامی جواب های سوالات مبهم خود در این زمینه رسیده باشید و در کسب و کار های خود با استفاده از تبلیغات صحیح به بالاترین حد فروش خود برسید و موفق گردید.